ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12285352
*
nr 1228 5352
Spegel
+ konsol, omkring 1900. Längd: 70. Djup: 27 cm, höjd: 39 + 163
Utrop:
500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2019
kl 19:54:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 19:07:57
1
100 kr
12/1 17:54:35
2
500 kr
13/1 12:38:07
3
200 kr
13/1 12:38:07
2
250 kr (Budbetjänt)
13/1 21:24:18
4
500 kr
13/1 21:24:18
2
500 kr (Budbetjänt)
13/1 21:24:44
4
700 kr
14/1 17:01:43
2
1.000 kr
14/1 19:42:00
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1228 5352
Spegel
+ konsol, omkring 1900. Längd: 70. Djup: 27 cm, höjd: 39 + 163
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 19:07:57 | 1 | 100 kr |
12/1 17:54:35 | 2 | 500 kr |
13/1 12:38:07 | 3 | 200 kr |
13/1 12:38:07 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
13/1 21:24:18 | 4 | 500 kr |
13/1 21:24:18 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
13/1 21:24:44 | 4 | 700 kr |
14/1 17:01:43 | 2 | 1.000 kr |
14/1 19:42:00 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:02